Yelken Eğitim Programları

Bodrum’da yelken mi yapmak istiyorsunuz? Teknede kısa bir deniz tatiline mi ihtiyacınız var?

Temel Yelken Eğitim Programı: Yelkene ilk defa başlayacak olan herkes için uygun bir eğitim programıdır. 12 saatlik bu eğitim programının tamamı pratik eğitimden oluşur. 12 saatin sonunda her öğrenci rüzgârı yelken aracılığıyla kontrol ederek, tekneyi bir noktadan diğer bir noktaya götürebilecek yeterlilik ve beceriye sahip olmaktadır. Günde 4 saatinizi ayırarak bu eğitimi 3 günde tamamlayabilirsiniz. Ne zaman isterseniz o zaman denize çıkabilirsiniz ister hafta sonu ister hafta içi dilediğiniz gün rezervasyon yapabilirsiniz.
Program Süresi: 12 Saat Pratik
Program Hedefi: Rüzgarı ve yelkeni kullanarak bir noktadan diğer bir noktaya ulaşmak
Detaylı Bilgi;
İlk dersimiz, tekneyi tanıma, güvenlik brifingi ve diğer gerekli bilgilerin alınmasıyla birlikte pratik eğitim olarak başlıyor. Sonrasında deneyimli eğitmenlerimizin tekneyi kontrol ederken, öğrencilerimizin tümünün de önce yelkenleri kontrol etmeyi ve daha sonra tekneyi harekete geçirerek durdurmayı uygulamalı olarak tecrübe edebilmeleri sağlanıyor.
İlk dersin sonundan itibaren her öğrenci, eğitmen gözetiminde ve desteğiyle teknenin dümenine geçerek, tüm tekneye hakim olma tecrübesine sahip oluyor. Bu aşamadan sonra eğitimin geri kalanında teknenin kontrolü tümüyle öğrenciye ait oluyor. Böylece her öğrenci 12 saatlik temel yelken eğitiminin sonuna kadar, denizde herhangi bir yere gitmek için yelkenleri en verimli şekilde kullanarak, tekneyi diledikleri noktaya götürebilecek seviyeye ulaşıyor. Son derste yapılan değerlendirme seyri sonunda öğrencilerimizde herhangi bir eksiklik bulunması halinde, Hedef Yelken standardı olan “öğretme garantisi” kapsamında öğrencilerimize bir ay boyunca ücretsiz olarak ek eğitim vermekteyiz.

Konaklamalı Yelken Eğitim Programları: İster daha önce yelken eğitimi almış olun, ister ilk kez yelkenle tanışacak olun; Ege kıyılarında ve Yunan adalarında yapılan bu program sayesinde hem Hedef Tekne, hem de Hedef Gece eğitimlerini alarak, ‘teknede yaşam’ hakkında tecrübe edinmenin ayrıcalıklarından yararlanacaksınız.
Böylece yelkenciliğe sağlam adımlarla başlayacak ve sahip olduğunuz bilgi ve becerilerinizi bir üst seviyeye taşıyabileceksiniz. Ayrıca tüm bu ayrıcalıkların tamamını mavi yolculuk keyfiyle birleştirerek gerçekleştireceksiniz.
Konaklamalı Eğitim Programımızı tatil planınıza dahil ederek yelken dolu bir zaman geçirebilirsiniz.
Program Süresi: 3 gün 2 gece veya 5 gün 4 gece
Program Hedefi: ‘Teknede yaşam’ hakkında tecrübe edinmek
Program tarihleri için bize ulaşın.

Yelkene Bodrum’da Merhaba de: Denize tutkunuz varsa ve bir yelkenli tekneyi nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, yelkenciliğe “merhaba” demenin, rüzgârı arkanıza almanın tam zamanıdır… Öncesinde hiçbir bilgi ya da tecrübe gerektirmeyen bu yelken programıyla yelkencilikle tanışmaya ne dersiniz?
3 saatlik programın ardından, rüzgâra nasıl uyum sağlamanız gerektiğini öğrenecek, yelken basma ve toplamayla birlikte temel seyir yönlerini keşfedeceksiniz. Bodrum Marina’dan Karaada açıklarına kadar uzanan bu yolculuktan alacağınız keyif de cabası… Dilerseniz hem denizden, hem de gönlünüzden kopan bu keyifli eğitimi sevdiklerinize hediye edebilir, onlara unutulmaz bir anı yaşatabilirsiniz.
Program Süresi: 3 Saat Pratik
Program İçeriği: Rüzgar ve yelkenle tanışmak

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  2017 Yılına Yelken İle Başlamak İçin İlk Kampanya Hedef Yelken'den!

  Yelkene ilk adımı Hedef Rüzgâr – Temel Yelken…

  Kaçırılmayacak Bayram Gezisi Fırsatı!

  Trilye eğitimleri devam ediyor. Bayram tatilinizi, hem teknede konaklayarak,…

 • Etkinlik Takvimi

Rakiplerle olduğu kadar doğa ile de mücadele ederken, aynı zamanda her çarkı birbirinden bağımsız işleyen bir mekanizma olan takımın parçası olmak çok eğlenceli bir tecrübe...
     
Kaan Olcayto 29, Ürün Müdürü