Rolex Fastnet 2019

Bir okyanus yarışçılığı efsanesinin parçası olabilirsiniz!
İki yılda bir düzenlenen, Solent’ten start alıp, İrlanda’nın güney ucundaki Fastnet kayalığını dönüp Plymouth’da biten 600 millik bu klasikleşmiş yarış, Avrupa’da amatör denizcilerin katılabildiği belki de en zorlu yarış olup, Sydney Hobart ve Rolex Middle Sea yarışlarıyla birlikte dünyanın en prestijli üç okyanus yarışından biridir.

 • İngiltere Yat Yarışları 2
   
 • İngiltere Yat Yarışları
   

Fastnet yarışı denizcilerin ve teknelerin sınırlarını test eden bir yarıştır. Yetmişli yıllardaki tekne tasarımlarındaki performans uğruna tekne stabilitesinden ödün veren eğilimin ne kadar ölümcül olduğu, ne yazık ki bir Fastnet yarışında ortaya çıkmış ve çıkartılan dersler tekne tasarımlarında devrimlere yol açmıştır.

Yarışa katılan ekiplerin belli kriterleri yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu kriterler arasında ekibin yüzde ellisinin son bir yıl içinde beraberce toplamda üçyüz deniz mili uzunluğunda günaşırı açıkdeniz yarışlarına katılması ve ekibin yüzde otuzunun sea survival (denizde hayatta kalma) kursunu tamamlamış olması gerekliliği yer almaktadır.

 

Rolex Fastnet 2019 Programı:

3 Mayıs Cuma Antrenman
4 Mayıs 2019 Cervantes Trophy Race Cowes – Le Havre 110-150nm
20 Haziran Perşembe Antrenman
21 Haziran 2019 Morgan Cup Race Cowes – St Peter Port 110-160nm
3 Ağustos 2019 FASTNET RACE Cowes – Fastnet – Plymouth 635nm

Antenmandan bir gün önce tekneye varıp, antrenmanlar ve yarış süresince teknede konaklayabilirsiniz. İki ila üç gün sürecek olan hazırlık yarışlarında ve bir haftayı bulan Fastnet yarışında vardiya sistemiyle yarışacağız. Tüm yarış boyunca gerekli güvenlik ekipmanları ve yarışçılar için özel hazırlanmış kumanya sizler için hazır bulundurulacak.

Eğer henüz bir ISAF Safety ve Sea Survival seminerine katılmadıysanız, bizimle iletişime geçerek bu eğitimi Türkiye ve İngiltere’de almak için ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Geçmiş Rolex Fastnet Haberleri için:

http://www.yatvitrini.com/rolex-fastnet-yarisina-rekor-katilim-en?pageID=273

http://www.turksail.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6151:ki-tuerk-yelkencinin-fastnet-izlenimleri&catid=111:turkler-acik-denizde&Itemid=108

http://www.hurriyet.com.tr/fastnet-te-yine-olumune-yaris-7471735

 

 • İngiltere’de Yelken Zamanı

 • Duyurular / Haberler

  İndirimi Şimdi Yakala, Eğitime İstediğin Zaman Başla!

  Temel Yelken ve Yelkenli Yatçılık Eğitimine Kayıt Olanlara…

  Denizde Eğitim Bitmez.

  Denizde eğitim bitmez. Siz öğrendikçe o bilmediğiniz yerden…

Derslerde aldığınız keyfin üstüne, tüm takıma karşı hissettiğiniz sorumluluğun ve kısıtlı zamanda hareket etmenin yarattığı heyecanı ekleyin... Adrenalin dolu bir tecrübe yaşamaya hazır olun!
Cenk Akarçay 27, Bilgisayar Mühendisi