Round The Island Race 2018

Round the Island Race; 1930’lu yıllardan beri her yılın Haziran ayında düzenlenen, Britanya ve dünya yelkenciliği için simgesel öneme sahip olan bir yarıştır. Wight Adası’nın en büyük kasabası olan Cowes’da yer alan Royal Yacht Squadron’un ev sahipliğini yaptığı bu yarışın, adayı çevreleyen 50 deniz mili uzunluğunda bir rotası vardır. Yaklaşık 16 bin yelkencinin 1700 tekneyle katıldığı bu yelken yarışı, Birleşik Krallık’taki Londra Maratonu, Büyük Kuzey ve Güney koşularından sonra ülkedeki en büyük spor etkinliğidir. En amatör deniz tutkunlarından, en üst seviye profesyonel yelkencilere; üç kişilik spor teknelerinden, devasa yelkenlilere kadar denizi her boyutta yaşayanları bir araya getiren bu yarış, klişe bir tabirle gerçek bir deniz şöleni havasında geçer. J.P. Morgan Asset Management isim sponsorluğunda düzenlenen bu organizasyon aynı zamanda Volvo, Raymarine gibi pek çok büyük marka tarafından desteklenmektedir.

Program Takvimi;
5 Temmuz 2018 Perşembe – 18.00 Teknede buluşma
6 Temmuz 2018 Cuma – 10:00 Antrenman
7 Temmuz 2018 Cumartesi – Yarış Günü
8 Temmuz 2018 Pazar – 12.00 Program Sonu

Program Detayları: Cuma günü Ocean Village Marina da buluşma, Ekiple tanışma, Tekneyi tanıma ve denize çıkış. Antrenman ve Cowes’a varış, otele giriş.

Cuma – Cumartesi Günleri Konaklama Detayları:
Cowes kasabasında mevcut olan çeşitli otellerde, klasik Bed&Breakfast pansiyonlarında, airbnb konaklama imkanları ile, kişi başı gecelik erken rezervasyonlar ile 30-45 pound arası ücretle konaklanabilir. 7 Temmuz 2018 Cumartesi günü sabah 07:30’da Cowes’dan denize çıkış ve yarış startı. Cumartesi günü yarış sonrası ödül töreni ve eğlence Cowes’da konaklama. 8 Temmuz 2018 Pazar günü 12:00 program bitişi, Ocean Village Marina’ya varış.

 • İngiltere Yat Yarışları 2
   
 • İngiltere Yat Yarışları
   
 • İngiltere’de Yelken Zamanı

 • Duyurular / Haberler

  İndirimi Şimdi Yakala, Eğitime İstediğin Zaman Başla!

  Temel Yelken ve Yelkenli Yatçılık Eğitimine Kayıt Olanlara…

  Denizde Eğitim Bitmez.

  Denizde eğitim bitmez. Siz öğrendikçe o bilmediğiniz yerden…

Sınırsız özgürlük, adrenalin ve dostluk.
Eren Öztürk 25, Koç Üniversitesi Öğrencisi