Yelken Dolu Bir Gün

Şehrin stresinden kurtulmak, deniz havasını solurken doğanın tadını çıkarmak...

Şehrin stresinden kurtulmak, deniz havasını solurken doğanın tadını çıkarmak, adanın arkasında bir koyda demirlemek ve deniz molası vermek, soğuk bir günde yelkenin keyfini çıkarıp ada’da sıcak bir çorba içmek… Bunlar bizim yelken yapmak için oluşturduğumuz bahanelerimiz, peki ya sizin?

Dilediğiniz gün ve saati seçebilir veya Hedef Yelken’in sizler için organize ettiği tarihlerde ‘Yelken Dolu Bir Gün’ aktivitesine kaydınızı yaptırabilirsiniz.

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  İndirimi Şimdi Yakala, Eğitime İstediğin Zaman Başla!

  Temel Yelken ve Yelkenli Yatçılık Eğitimine Kayıt Olanlara…

  Denizde Eğitim Bitmez.

  Denizde eğitim bitmez. Siz öğrendikçe o bilmediğiniz yerden…

 • Etkinlik Takvimi

Yarış insanoğlunun ateşle değil, su ve rüzgarla imtihanıdır. Motor basamazsınız, doğa size ne veriyorsa onu kullanacaksınız ama tek olmaz bir ekip ile yapacaksınız bunu. 2011 senesinde Şef teknesi ile katıldığım iki yarış, benim için çok önemli ve öğreticiydi. Marmara Adası ve Güney Yarışı. Özellikle Marmara'dan ilk kez çıktığım Ege ile buluştuğum Güney Yarışı unutulmazdı. Yelken trimi, balon bas, balon indir, alt baskı - üst baskı, gönder, vinç kolu, kavança geliyor, rüzgar kaldı... Bir yandan güneş batarken diğer taraftan ayın doğduğu şırıl şırıl bir seyir yapmanın keyfi, Sakız Boğazı'na girmeden birden kesilen rüzgar ve sabaha kadar bir yere kıpırdayamamak, sonra yelkenleri dolduran rüzgarın keyfi bambaşka...
Serpil Yavaş 44, Yönetici