Liseler Arası Yelken Yarışları

Hedef Yelken kuruluşundan itibaren üniversite gençliğine özel gösterdiği enerjiyi liselere de aktarmaya başladı.

2013 yılında Hedef Yelken-Saint Michel ortaklığında 8 okulun katılımıyla gerçekleştirilen Fransız Liseleri arası yelken yarışı Regatte Saint-Michel, 2014 yılı için sınırlarını genişletip tüm özel liseler arası bir yarışa dönüşmeye hazırlanıyor. Eş teknelerle gerçekleştirilen yarışlar liselerde yelken sporunu geliştirmeyi ve genç yelkencileri bir araya getirmeyi hedefliyor.

Okulunuzun yelken takımı olsun olmasın sizde bu sıra dışı yarışta yer almak için lütfen bizimle iletişime geçin. Hedef Yelken sertifikalı eğitmenleri ve gençlere yönelik eğitim standartlarıyla okulunuzda yelken sporunun başlamasını ve gelişmesini sağlayacak. Yelken eğitimleri, yarış takımı kurulması ve yarış antrenmanları ile okulunuzu bu heyecan dolu yarışa hazırlayacaktır.

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  Kaçırılmayacak Ocak Ayı İndirimi!

    Bu indirimlerden faydalanmak ve satın almak için…

  ADAYA YELKEN SEYRİ

  Soğuk kış günlerinde yelkenden uzak kalma! 12 Ocak…

 • Etkinlik Takvimi

Yarış insanoğlunun ateşle değil, su ve rüzgarla imtihanıdır. Motor basamazsınız, doğa size ne veriyorsa onu kullanacaksınız ama tek olmaz bir ekip ile yapacaksınız bunu. 2011 senesinde Şef teknesi ile katıldığım iki yarış, benim için çok önemli ve öğreticiydi. Marmara Adası ve Güney Yarışı. Özellikle Marmara'dan ilk kez çıktığım Ege ile buluştuğum Güney Yarışı unutulmazdı. Yelken trimi, balon bas, balon indir, alt baskı - üst baskı, gönder, vinç kolu, kavança geliyor, rüzgar kaldı... Bir yandan güneş batarken diğer taraftan ayın doğduğu şırıl şırıl bir seyir yapmanın keyfi, Sakız Boğazı'na girmeden birden kesilen rüzgar ve sabaha kadar bir yere kıpırdayamamak, sonra yelkenleri dolduran rüzgarın keyfi bambaşka...
Serpil Yavaş 44, Yönetici