Emin Övünç Şengün

01.01.1993 tarihinde Soma/MANİSA ‘da doğdu.

Yelkenciliğe 2004 yılında Altınoluk Belediyesi Yelken ve Su Sporları Kulübü’ nde optimist sınıfıyla başladı. Bu kulüpte, yarış ekibinde yer aldı ve antrenör yardımcılığı görevini üstlendi.

2008 yılında Küçükkuyu İda Yelken ve Su Sporları Kulübü’ ne geçmesiyle, insanları deniz kültürü ile tanıştırmanın ve yelken sporunu yaymanın kendisini daha çok mutlu ettiğinin farkına varıp yarışçılık faaliyetlerine son verdi.  Bu kulüpte yelken antrenör yardımcısı göreviyle faaliyet göstermiş ve çeşitli yaş gruplarından birçok kişiye eğitim vermiştir.

2011 yılında eğitimi için İstanbul’ a gelmesiyle Amatör Denizcilik Federasyonu’ nda yat eğitmenliğine başlamış olup Hedef Yelken ekibine Mart 2015’ de dahil olmuştur.

Optimist ile başlayan yelken hayatına;  laser radial, laser standart, katamaran, pirat ve yat sınıflarında devam etmiştir.

Övünç aynı zamanda, İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden Temmuz 2015 itibariyle mezun olmuş olup çift anadal bölümü olan Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü ile eğitimine devam etmektedir.

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  İndirimi Şimdi Yakala, Eğitime İstediğin Zaman Başla!

  Temel Yelken ve Yelkenli Yatçılık Eğitimine Kayıt Olanlara…

  Denizde Eğitim Bitmez.

  Denizde eğitim bitmez. Siz öğrendikçe o bilmediğiniz yerden…

 • Etkinlik Takvimi

Takım ruhunu sonuna kadar hissetmekse amaç ve hiç tanımadığın bir ekibe dahil olduğunda, o takıma zaten aitmişsin hissinin nasıl olabileceğini bizzat görmekse, o zaman yelken yarışları hele ki Hedef Yelken'le yarış heyecanı muhteşem.
Pelin Turnagöl 27, Kurumsal Müşteri Temsilcisi