Levent Özgen

Usta bir yelkenci olan Levent Özgen 1952 yılında İstanbul’da doğdu. Yelken geçmişi de dünyaya gelişi ile başladı, babasından öğrendiği bu sporu, kendi de her gün denize çıkarak deneyimleriyle geliştirdi. Kaptan (dümenci) olarak çeşitli tekne ve sınıflarda yurtiçinde ve yurtdışındaki uluslararası yarışlarda sayısız ödül ve dereceler elde etmiştir. Uluslararası yelken ve yat yarışlarına halen katılmakta ve başarıları devam etmekte olan Levent Özgen Türkiye’nin ilk yelken antrenörlerinden olup bir süre Milli Takım antrenörlüğü yapıp başarılı yelkenciler yetiştirmiştir.

Ülkemizdeki ne yazıkki gerektiği kadar gelişmemiş olan yelkenciliği daha ileri seviyeleri taşımak ve deneyimlerini paylaşmak için 2009 yılında Hedef Yelken’in kurucu ortağı olmuştur. Halen Hedef Yelken’de bilgi ve deneyimlerini yeni yetişmekte olan yelkencilere aktarmaktadır.

Levent Özgen ilkokul ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Profesyonel hayatında makine mühendisi ve yönetici olarak çalıştı.

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  İndirimi Şimdi Yakala, Eğitime İstediğin Zaman Başla!

  Temel Yelken ve Yelkenli Yatçılık Eğitimine Kayıt Olanlara…

  Denizde Eğitim Bitmez.

  Denizde eğitim bitmez. Siz öğrendikçe o bilmediğiniz yerden…

 • Etkinlik Takvimi

Takım ruhunu sonuna kadar hissetmekse amaç ve hiç tanımadığın bir ekibe dahil olduğunda, o takıma zaten aitmişsin hissinin nasıl olabileceğini bizzat görmekse, o zaman yelken yarışları hele ki Hedef Yelken'le yarış heyecanı muhteşem.
Pelin Turnagöl 27, Kurumsal Müşteri Temsilcisi