Yiğit Eroğlu

Denizle olan yakınlaşması 1994 yılında ailesinin aldığı yelkenli tekne ile başladı. 1996 yazında İstanbul Yelken Kulübü’nde lazer sınıfında yer aldı. Uzun süreler Ege ve Akdeniz’de çeşitli yelkenli tekneler ile seyir yaptı. Hayatında yelkeni hobi olmaktan çıkarıp, profesyonel hayata taşımaya karar veren Yiğit, 2005 yılında İngiltere’de aldığı eğitimle RYA Yachtmaster Offshore belgesine sahip oldu. Katıldığı bir dizi eğitim ve seminerin ardından RYA YM Cruising Instructor belgesine de sahip olan Yiğit Eroğlu, dünya çapında profesyonel olarak eğitmenlik yapmaya hak kazandı. Atlantik, Akdeniz, Ege ve Marmara denizlerinde 9000 nm aşkın kaptan olarak yelken tecrübesi bulunmaktadır. İTÜ Yelken ve Yat Kulübü’nün kurulmasına öncülük yaptı ve kulübün kurucu üyeleri arasında yer aldı. Üniversitede bulunduğu yıllarda kulübün Eğitim Koordinatörlüğü ve Başkanlık görevlerini üstlendi. 2005-2009 yılları arasında yarı zamanlı eğitmenlik yaptığı kurumdan ayrılarak, Hedef Yelken’in kurucuları ve ortakları arasında yerini aldı. Halen Hedef Yelken’in yöneticiliğini yapmaktadır.

Yiğit Eroğlu, 15 Temmuz 1985′de İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Özel Üsküdar Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği’nden 2009 yılında mezun oldu.

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  İndirimi Şimdi Yakala, Eğitime İstediğin Zaman Başla!

  Temel Yelken ve Yelkenli Yatçılık Eğitimine Kayıt Olanlara…

  Denizde Eğitim Bitmez.

  Denizde eğitim bitmez. Siz öğrendikçe o bilmediğiniz yerden…

 • Etkinlik Takvimi

  Tem28
  Channel RaceTime: 12:30
  Tem29
  Channel RaceTime: 12:30
  Ağu04
  Cowes WeekTime: 12:30
"Bu yaşta olur mu?" demedim ve uzun zamandır hayalim olan yelkenciliğe başlamaya karar verdim. Amacım şirket takımıyla yarışlara katılmaktı, ancak bunun için önce Temel Yelkencilik kursu almalıydım. Bu sayede Hedef Yelken ve değerli eğitmenleriyle tanışma fırsatım oldu. Kurs süresince ofisteki sıcak hava, eğitmenlerin kalitesi ve öğretme arzuları sayesinde anladım ki "Yelkencilik hedefinin adresi HEDEF YELKEN". Artık takımla birlikte antrenman ve yarışlardayım. Teşekkürler Hedef Yelken!
Cahit Taşbaş, 57, Pegasus, Kaptan