Southampton’a Ulaşım

İngiltere’nin güneyinde bulunan Southampton’a İstanbul’dan direk uçuşlarla London Heathrow, London Gatwick, aktarmalı uçuşlarla da Southampton International havalimanlarına uçarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca Londra’ya Bodrum ve Dalaman’dan uygun fiyatlı sezonsal uçuşlar bulunmaktadır. Direk uçuşlar için Pegasus, Türk Hava Yolları, British Airways, Atlas Global ve Easyjet şirketlerinin seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Londra havaalanlarından Southampton’daki marinalara ulaşım yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir. Heathrow’a seyahat ediyorsanız National Express otobüsleri ile (http://www.nationalexpress.co.uk) ile Southampton’a ulaşabilirsiniz. Gatwick’ten gelişler için ise otobüs veya tren http://www.trainline.com arasında seçim yapabilirsniz.

Londra merkezinden Southampton’a gelmek için Waterloo, Victoria ve London Bridge istasyonlarından kalkan trenlere binebilirsiniz.

  • İngiltere’de Yelken Zamanı

  • Duyurular / Haberler

    İndirimi Şimdi Yakala, Eğitime İstediğin Zaman Başla!

    Temel Yelken ve Yelkenli Yatçılık Eğitimine Kayıt Olanlara…

    Denizde Eğitim Bitmez.

    Denizde eğitim bitmez. Siz öğrendikçe o bilmediğiniz yerden…

Yarış insanoğlunun ateşle değil, su ve rüzgarla imtihanıdır. Motor basamazsınız, doğa size ne veriyorsa onu kullanacaksınız ama tek olmaz bir ekip ile yapacaksınız bunu. 2011 senesinde Şef teknesi ile katıldığım iki yarış, benim için çok önemli ve öğreticiydi. Marmara Adası ve Güney Yarışı. Özellikle Marmara'dan ilk kez çıktığım Ege ile buluştuğum Güney Yarışı unutulmazdı. Yelken trimi, balon bas, balon indir, alt baskı - üst baskı, gönder, vinç kolu, kavança geliyor, rüzgar kaldı... Bir yandan güneş batarken diğer taraftan ayın doğduğu şırıl şırıl bir seyir yapmanın keyfi, Sakız Boğazı'na girmeden birden kesilen rüzgar ve sabaha kadar bir yere kıpırdayamamak, sonra yelkenleri dolduran rüzgarın keyfi bambaşka...
Serpil Yavaş 44, Yönetici