Tesislerimiz

İstanbul’da yelkenciliğin kalbi Kalamış Koyu’nda atar. Yelken kulüplerinin, yarışan yatların, marinadaki denizcilerin güvenli çıkış noktasıdır Kalamış Koyu. Kalamış koyundan, tekneyle kendinizi dışarı attığınızda Bostancı, Prens Adaları, Haliç ve Boğaz ile başbaşa kalırsınız. Yılın büyük çoğunluğunda hakim olan poyraz rüzgarı ile dalga kaldırmayan korunaklı yapısı yelken yapmaya da elverişli ortam sunar.

Hedef Yelken, Kalamış Fenerbahçe marinada konumlandırılmış Yüzen Ofis’i ile sizleri karşılıyor. Hemen yanında birbirine eş dört adet Gorbon tipi tekne filosu ve marinanın içinde konumlandırılmış dört yatıyla hizmetinizdedir. Her seviyedeki yelken bilginizle, günlük yelken turlarımız ve yelken yarışlarına katılmak için size en uygun çözümler için bize ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk Yüzen Ofis Yelkencilik Projesiyle İstanbul’da yelken yaptırdığı alanı ve kitleyi genişletmeyi planlıyor. Yüzenofis projesi kapsamında Sarıyer, Beykoz, İstinye, Yeşilköy, Ataköy, Pendik, Adalar ve Tuzla gibi merkezlerde yelken yaptıracak ve deneyimlerini aktarmaya devam edecek. Yarış organizasyonlarımızda arkadaşlarınızın heyecanını yüzenofisimizden izleme ayrıcalığını kaçırmayın.

Yüzen ofisimizde soyunma odaları, kilitli dolaplar, duşlar, tuvaletler, yelken tulumları, montlar, can yelekleri, toplantı odası, 40 kişilik oturma kapasitesi, günlük atıştırmalıklar ve soğuk-sıcak içeceklere ulaşabilirsiniz.

Aracınızı, Fenerbahçe köprüsünü geçince sağda ve soldaki otoparklara bırakabilirsiniz.

Kalamış & Fenerbahçe Marinanın imkanlarından yararlanabilirsiniz.

"Bu yaşta olur mu?" demedim ve uzun zamandır hayalim olan yelkenciliğe başlamaya karar verdim. Amacım şirket takımıyla yarışlara katılmaktı, ancak bunun için önce Temel Yelkencilik kursu almalıydım. Bu sayede Hedef Yelken ve değerli eğitmenleriyle tanışma fırsatım oldu. Kurs süresince ofisteki sıcak hava, eğitmenlerin kalitesi ve öğretme arzuları sayesinde anladım ki "Yelkencilik hedefinin adresi HEDEF YELKEN". Artık takımla birlikte antrenman ve yarışlardayım. Teşekkürler Hedef Yelken!
Cahit Taşbaş, 57, Pegasus, Kaptan