Üniversite Yelken Aktiviteleri

Hedef Yelken, kuruluşundan itibaren uyguladığı üniversite yelkenciliğine dayalı projeleriyle, kuruluş mottolarından biri olan ‘Yelken Üniversiteli Gençliktir’ misyonunu devam ettiriyor. İstanbul’da ki birçok üniversite yelken kulübünün gerek kuruluşunda, gerekse gelişiminde önemli rol oynamıştır.

Hedef Yelken’in bu alandaki en önemli uygulamalarından bir tanesi ise Üniversiteler Arası Yarıştır. 10 adet eş tekneye kadar gerçekleştirilen bu yarışlar, gerek coğrafi gerekse şamandıra rotalı olarak gerçekleştirilebiliyor. Yarış öncesi ve sonrası gerçekleştirilen aktivitelerle birlikte amaç, tüm üniversitelerden yelken severlerin bir araya gelerek kaynaşmasını ve denizdeki rekabetçi ruhu karada da dostça paylaşmasını sağlamaktır.

Üniversite Yat Yarışları

Hedef Yelken olarak, beraber çalıştığımız kulüplerin yat yarışlarına katılabilmesi için destek vermekte ve üniversite yelken kulüplerine özel avantajlar sağlamaktayız.

Temel ve Balon eğitimlerinden sonra yelkene devam ederek yarış eğitimine katılan öğrenciler için Corby 29 teknesiyle, hafta içi ücretsiz antrenmanlar veren Hedef Yelken, farklı üniversitelerden yelkencileri kaynaştırmayı, eğitimlerde öğrenilenleri pratik ederek gençlerin yelken bilgi ve tecrübelerini arttırabilmelerini amaçlamaktadır. Hedef Yelken, beraber çalıştığı üniversite
kulüpleri ve okul takımları için, yurt dışında ve ülkemizde gerçekleştirilen Üniversiteler Arası Yelken yarışlarına destek vermektedir.

Üniversite Takım İçi Yarışları

Hedef Yelken, beraber çalıştığı okul kulüplerine her dönem sonunda 8 tekneye kadar eş teknelerle yarış düzenlemektedir. Yarış sabahı tüm kulüp üyeleri, Hedef Yelken Yüzen Ofis’te buluşarak, takımların oluşturulmasından sonra eğitmenlerimiz tarafından yarış brifingi almaktadır.

Hedef Yelken Yüzen Ofis denize çıkarılarak yarış parkuru oluşturulur. Yarış esnasında sıralarını bekleyen veya yarışı izlemeye gelenler, yüzen ofisin ev konforunda ortamı ile yarışı izlerken bir taraftan da arkadaşlarını destekleyebilmekteler.

Güvenlik botumuzdan yarış hakemliği yapılır ve yarış fotoğrafları çekilir. Yarış sonrası teknede sucuk ekmek partisi verilir ve ardından ödül töreniyle kulüp üyelerinin kaynaşması sağlanarak gün noktalanır.

Üniversite Burgazada Geceleri

Okulunuzun yelken kulübü üyelerinin kaynaşması ve kulübe katılmayı düşünenlerin yelken hakkında fikir sahibi olabilmesi için mükemmel bir kulüp aktivitesidir.

Hedef Yelken, beraber çalıştığı üniversite yelken kulüplerine her eğitim dönemi sonunda adaya gitme fırsatı sunmaktadır. Akşamüzeri yüzen ofisle birlikte Burgazada’ya akşam yemeğine giderek, yol boyunca kulüp üyelerinin yat yelkenciliğindeki temel prensipler hakkında bilgi almalarını sağlıyoruz. Bir taraftan ada’da güneşi batırırken, diğer bir taraftan da müzik eşliğinde deniz mahsullerinin tadını çıkarıyoruz. Dönüş yolunda gece seyri deneyimini tadıyor ve Fenerbahçe Marina’ya yanaşıyoruz.

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  2017 Yılına Yelken İle Başlamak İçin İlk Kampanya Hedef Yelken'den!

  Yelkene ilk adımı Hedef Rüzgâr – Temel Yelken…

  Kaçırılmayacak Bayram Gezisi Fırsatı!

  Trilye eğitimleri devam ediyor. Bayram tatilinizi, hem teknede konaklayarak,…

 • Etkinlik Takvimi

"Bu yaşta olur mu?" demedim ve uzun zamandır hayalim olan yelkenciliğe başlamaya karar verdim. Amacım şirket takımıyla yarışlara katılmaktı, ancak bunun için önce Temel Yelkencilik kursu almalıydım. Bu sayede Hedef Yelken ve değerli eğitmenleriyle tanışma fırsatım oldu. Kurs süresince ofisteki sıcak hava, eğitmenlerin kalitesi ve öğretme arzuları sayesinde anladım ki "Yelkencilik hedefinin adresi HEDEF YELKEN". Artık takımla birlikte antrenman ve yarışlardayım. Teşekkürler Hedef Yelken!
Cahit Taşbaş, 57, Pegasus, Kaptan