Yarışlara Tanık Olan Katılımcılardan Yorumlar

 • “Derslerde aldığınız keyfin üstüne, tüm takıma karşı hissettiğiniz sorumluluğun ve kısıtlı zamanda hareket etmenin yarattığı heyecanı ekleyin… Adrenalin dolu bir tecrübe yaşamaya hazır olun! “

Cenk Akarçay 27, Bilgisayar mühendisi

 • “Yarış insanoğlunun ateşle değil, su ve rüzgarla imtihanıdır. Motor basamazsınız, doğa size ne veriyorsa onu kullanacaksınız ama tek olmaz bir ekip ile yapacaksınız bunu. 2011 senesinde Şef teknesiyle katıldığım 2 yarış,benim için çok önemli ve öğreticiydi. Marmara Adası ve Güney Yarışı. Özellikle Marmara’dan ilk kez çıktığım Ege ile buluştuğum Güney yarışı unutulmazdı.  Yelken trimi, balon bas, balon indir, alt baskı-üst baskı, gönder, vinç kolu, kavança geliyor, rüzgar kaldı… Bir yandan güneş batarken, diğer taraftan ayın doğduğu şırıl şırıl bir seyir yapmanın keyfi, Sakız Boğazı’na girmeden birden kesilen rüzgar ve sabaha kadar bir yere kıpırdayamamak, sonra yelkenleri dolduran rüzgarın keyfi bambaşka…”

Serpil Yavaş 44, Yönetici

 • “Sınırsız özgürlük, adrenalin ve dostluk.”

Eren Öztürk 25, Koç Üniversitesi Öğrencisi

 • “Yarış tutkudur, tutku heyecandır. Bu heyecanı Hedef yelken ve ekibiyle paylaşmak ayrı bir duygudur. Herkesin yaşaması dileğiyle..”

Yağmur Deniz Kasapoğlu 22, Beykent Üniversitesi Öğrencisi

 • “Heyecan, adrenalin ve biraz da korku yaşamak isterseniz ve doğaya karşı kendi vücudunuzun ne kadar dayanıklı olduğunu anlamak istiyorsanız yarışın, iki yarışımızda adrenalin üst seviyedeydi. Sağanaklarda teknenin gidebileceği en üst sınırlarda götürmek ve bunu hedef yelken ekibinin yetenekli dümencileri Levent Abi ve Yiğit ile yapmak süper, süper!”

Mustafa Başar 36, Yönetici

 • “Tabiatın en kıymetli parçalarından olan denizi, Şef Levent gibi bir profesyonel ile tatmanın verdiği müthiş keyif, inanılmaz bir tecrübe.. İyi ki yarışıyoruz. Suyu severdim, artık aşığım.”

Uğurkan Tırış 23, İTÜ Öğrenci

 • “Rakiplerle olduğu kadar doğa ile de mücadele ederken, aynı zamanda her çarkı birbirinden bağımsız işleyen bir mekanizma olan takımın parçası olmak çok eğlenceli bir tecrübe…”

Kaan Olcayto 29, Ürün Müdürü

 • “Soğuktan hiçbir yerini hissetmesen de, acıdan kıvransan da, gücünü son damlasına kadar kullansan da, denizde olmanın zevki hiçbir şeyde yok.”

G.Yankı Eren 22, İTÜ Öğrenci

 • “Takım ruhunu sonuna kadar hissetmekse amaç ve hiç tanımadığın bir ekibe dahil olduğunda, o takıma zaten aitmişsin hissinin nasıl olabileceğini bizzat görmekse, o zaman yelken yarışları hele ki Hedef Yelken’le yarış heyecanı muhteşem.”

Pelin Turnagöl 27,  Kurumsal Müşteri Temsilcisi

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  Kaçırılmayacak Ocak Ayı İndirimi!

    Bu indirimlerden faydalanmak ve satın almak için…

  ADAYA YELKEN SEYRİ

  Soğuk kış günlerinde yelkenden uzak kalma! 12 Ocak…

 • Etkinlik Takvimi

Soğuktan hiçbir yerini hissetmesen de, acıdan kıvransan da, gücünü son damlasına kadar kullansan da, denizde olmanın zevki hiçbir şeyde yok.
G.Yankı Eren 22, İTÜ Öğrenci