Yat Yarışları

Hedef Yelken ile İstanbul’da gerçekleştirilen tüm yat yarışlarına katılabilirsiniz.Hedef Rüzgar eğitimini tamamladıktan sonra ister Hedef Balon eğitimi alın isterseniz Hedef Tekne, Hedef Yelken ekibiyle beraber yat yarışlarına katılmaya başlayabilirsiniz.

Yat yarışlarında tekne üzerinde tekne boyuna göre değişiklik gösterebilen istasyonlar vardır.Her bir istasyon için farklı kişiler görevlendirilir ve bu kişiler tüm yarış boyunca kendi görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışırlar.Eğitmeniniz fizik kondisyonunuzu,yelken bilgi ve deneyiminizi gözeterek size yarışta en uygun görevi verecektir.Yarış ekipleri deneyimli ve tecrübesiz yelkencilerin harmanlanmasıyla oluşturulmaktadır.Hedef Yelken’le yarışarak hem yarış heyecanını tadabilir hem de sizden daha tecrübeli yelkencilerden işin inceliklerini öğrenebilirsiniz.

5 antrenman + 5 yarış paketi

Yat yarışlarında aradığınız tadı bulduysanız ve daha iddialı yarışmak istiyorsanız bu paket tam size göre.Hedef Yelken öğrencilerinden kurulan bu ekipte hafta sonları antrenmanlara çıkarak gerçek bir yarış ekibi olmanın deneyimini yaşayacaksınız.Ekip içindeki herkes tüm görevleri deneyecek ve eğitmenin yönlendirmesiyle ekipteki tüm bireyler kendilerine en uygun görevi edinecek.Yarış esnasında ihtiyacınız olan tüm manevralar,şamandıra dönüşleri ve güvenlik kuralları defalarca teorik ve pratik olarak tekrar edilerek hızlı ve hatasız yapılmaya çalışılacak.Ekip olmanın ve yardımlaşmanın keyfine vardıkça teknenin daha hızlı gittiğini ve yelkenden daha fazla keyif aldığınızı göreceksiniz.Şimdi yakaladığınız bu uyumu yarışlarda diğer teknelere göstermenin zamanı geldi!

İşte yarış heyecanına tanık olan öğrencilerimizin yorumları, okumak için tıklayınız.

Yarışlara katılan teknelerimiz; Sweden 50, Bavaria 38, Beneteau First 35 ve Corby 29.

Yarış programına ulaşmak için tıklayınız.

Yarışlar hakkında detaylı bilgilere ve rotalara ulaşmak için tıklayınız.

Bir yarış günü genel program;

9.00’da Hedef Yelken yüzen ofiste buluşma, denize çıkış

11.00 Yarış startı

15.00 – 16.00 (Hava şartlarına ve rotaya göre dönüş)

17.00 Marinaya yanaşma, Hedef Yelken yüzen ofiste gün değerlendirmesi

Ödül Töreni, yarışlara göre farklılık göstermekle beraber gün sonunda veya ileri bir tarihte düzenlenmektedir.

*Paketlere dahil olanlar: Yarış katılım ücreti, Türkiye Yelken Federasyonu Sporcu Lisansı, Günlük Kumanya (Sandviç ve içecek), Offshore yarışlarda teknede konaklama.

Arzu edenler Hedef Yarış eğitimlerine de katılabilirler. Yarış eğitimleri 6 kişilik gruplar halinde verilmektedir. Yarış eğitimleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yarışlara katılmak ya da yarışlardan haberdar olmak istiyorsanız, bizi arayarak kayıt yaptırabilirsiniz.

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  2017 Yılına Yelken İle Başlamak İçin İlk Kampanya Hedef Yelken'den!

  Yelkene ilk adımı Hedef Rüzgâr – Temel Yelken…

  Kaçırılmayacak Bayram Gezisi Fırsatı!

  Trilye eğitimleri devam ediyor. Bayram tatilinizi, hem teknede konaklayarak,…

 • Etkinlik Takvimi

Yarış insanoğlunun ateşle değil, su ve rüzgarla imtihanıdır. Motor basamazsınız, doğa size ne veriyorsa onu kullanacaksınız ama tek olmaz bir ekip ile yapacaksınız bunu. 2011 senesinde Şef teknesi ile katıldığım iki yarış, benim için çok önemli ve öğreticiydi. Marmara Adası ve Güney Yarışı. Özellikle Marmara'dan ilk kez çıktığım Ege ile buluştuğum Güney Yarışı unutulmazdı. Yelken trimi, balon bas, balon indir, alt baskı - üst baskı, gönder, vinç kolu, kavança geliyor, rüzgar kaldı... Bir yandan güneş batarken diğer taraftan ayın doğduğu şırıl şırıl bir seyir yapmanın keyfi, Sakız Boğazı'na girmeden birden kesilen rüzgar ve sabaha kadar bir yere kıpırdayamamak, sonra yelkenleri dolduran rüzgarın keyfi bambaşka...
Serpil Yavaş 44, Yönetici