Kurumsal Yelken Eğitimleri

Kurumsal Yelken Eğitimleri ile Bireysel Yelken Eğitim programlarımız birbirine benzemektedir. Aralarındaki tek fark Kurumsal Yelken Eğitim katılımcılarının hedef ve beklentileridir. Diğer birçok konuda benzerlik gösteren iki eğitim programıdır.

Hedef Rüzgar – Temel Yelken Eğitim programı ile yelkenciliğe ilk adım atılmaktadır. Bu süreçte katılımcıların oluşturdukları ekiple birlikte tam bir takım ruhu yakalanmakta, takım çalışması ile motivasyon artırılmaktadır. Eğer kurumsal hedefinizde yarışmak yer alıyorsa, Hedef Balon Eğitimi sizin için oldukça uygundur. Bu eğitim ile birlikte yat yarışçılığına sıkı bir başlangıç yapabilir,kurum içi çalışanlarınızdan oluşan takımınızla birlikte antrenörün eşlik ettiği yarış antrenmanlarına katılabilirsiniz.

Kurumsal hedefleriniz arasında çalışanların motivasyonlarını arttırmak ve hobi edinmelerini sağlamak bulunuyorsa, Hedef Rüzgar – Temel Yelken Eğitim programının ardından Hedef Yatçılık programına da devam edebilirsiniz. Bu eğitimlerle birlikte çalışanlarınızın motivasyonunu arttırabilir, iş ortamınızın her anlamda güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu program, kendi teknesini almayı, kiralamayı veya halihazırda ki yelkenli yatını daha iyi kullanarak hakimiyetini arttırmak isteyenler için en uygun ileri eğitim programıdır. Hedef Tekne ile başlayarak Hedef Navigasyon, Hedef Gece ve Hedef Açık Deniz eğitimleri ile yatçılığınızı geliştirebilir, yaşam tarzınızı etkileyecek ve yenileyecek yeni bir hobi edinebilirsiniz.

Hedef Yarışçılık Eğitim Programı;

 • Hedef Balon - Yarışçılığa Başlangıç Programı

  Temel Yelken Eğitim programını bitiren katılımcılar bu programa devam ederek kendilerini yarışlara hazırlayabilirler. Yelken yarışlarına hazırlanmak ve katılmak isteyenler için oldukça ideal olan bu programla birlikte, balon yelkenin tüm kullanım detaylarına hakim olacaksınız. Balon yelkenin ayarlanmasından, balon yelkenle dümen tutma ve teknede güvenlik konularına kadar tecrübe kazanacaksınız. Ayrıca yarış ekibi programına katılmak isteyenler için de Hedef Balon programı oldukça ideal bir ileri seviye yelken eğitimidir.

  Program Süresi: 12 Saat Pratik
  Program Tekneleri: Gorbon 6.5m
  Program Hedefi: Balon yelkeninin inceliklerini uygulamak;

 • Hedef Yarış - Yarış Ekibi Programı

  Hedef Balon – İleri Yelkencilik Eğitimini tamamlayan katılımcılar Hedef Yarış eğitimi ile yarışlara aktif olarak katılmaya hazır hale gelirler. Dileyenler bu eğitimle birlikte, Hedef Yelken yarış ekibiyle yarışlara katılarak, yarış tecrübesini geliştirebilir ve bir yarış teknesinin aktif üyesi olabilirler. Ayrıca kendi yarış ekiplerini kurabilir, bireysel, kurumsal ya da üniversite kapsamında takım oluşturabilirler. Takım kurmak, yarışlara katılmak ve takım çalışmasını güçlendirmek için oldukça ideal bir eğitim programıdır.

  Bu eğitim programı ile birlikte tüm katılımcılar ilk olarak çeşitli görevlerde çalışarak tecrübesiniarttırır. Daha sonra kendi aralarında bir görev dağılımı yaparak herkesin kendi pozisyonunda gelişmesi sağlanır.

  Farklı hava koşullarında antrenman yapmak oldukça önemlidir. Bu sayede ekipte bulunan katılımcıların yat yarışlarında göstereceği performans artmaktadır. Türkiye’nin en iyi yat yarışçılarından Levent Özgen, ekibine deneyim ve tecrübelerini aktarmakta, katılımcıların eğitimle ilgili motivasyon ve özgüvenlerini arttırmaktadır.

  Yarış heyecanını yaşamak isteyen ve yarış deneyimi olmayan ekipler, birer danışman eşliğinde yarışa katılabilirler. Yarış programını tamamlayanlar, bir danışman eşliğinde Corby yatıyla İstanbul genelindeki yat yarışlarına katılabilirler. Kişi ve gruplara özel yarış programlarımız için bize ulaşın.

  Program Tekneleri: Corby 29 Yarış Teknesi
  Program Amacı: Katılımcının yelken yarışlarında ekibin bir parçası olabilmesini sağlamak
  Programın Hedefi: Ekibin her üyesinin yarışlara hazır olmak adına yarış teknesinde çeşitli görevlerde çalışması ve yarış atmosferine daha iyi hazırlanması;

Hedef Yatçılık Eğitim Programları;

 • Hedef Tekne - Yelkenli Yatçılık Eğitim Programı

  Temel Yelken Eğitimi Hedef Rüzgar programını bitiren katılımcıların devam edebildiği bu program 16 saatlik pratik eğitimden oluşmaktadır. Alacağınız pratik eğitimler sayesinde tüm eğitim süresi boyunca kendinize ait bir teknede yapmanız gereken her şeyi en doğru teknikle pratik yaparak öğrenebilirsiniz. Program içerisinde pratik eğitimin yanı sıra 2 saatlik teorik eğitimde bulunmaktadır. Teorik eğitim süresi içerisinde hocalarımıza sormak istediklerinizi sorabilir, bilgilerinizi soru cevap şeklinde konuşarak arttırabilirsiniz.

  Program Süresi: 12 Saat Pratik + 8 Saat Teorik
  Program Tekneleri: Bavaria 38 Cruiser
  Program Hedefi: Katılımcılara A’dan Z’ye yatçılık ve denizcilik kültürü ile tekne kullanmanın esaslarını öğretmek

  Detaylı Bilgi;
  Marinadan ayrılma, yanaşma ve bağlanmanın yanı sıra, demir atma teknikleri, navigasyon becerisini geliştirme, teknede güvenliği sağlama tekniklerini öğrenecek ve yelken becerilerinizi geliştirebileceksiniz.

  Ayrıca ‘denize adam düştü’ manevrasını uygulamalı olarak öğrenerek bu gibi acil durumlara da hazırlıklı hale geleceksiniz.

  Bu eğitimin sonunda tümüyle bir tekneye hakim olarak, tekneyi yönetebilecek bir konumda olacaksınız.;

 • Hedef Navigasyon - Basit ve Elektronik Seyir Programı

  Eğitim programlarımız esnasında kaptanlığını yapacağınız teknenin, deniz üzerinde bir noktadan başka bir noktaya güvenli bir şekilde seyir yapabilmesi için iyi bir navigasyon eğitimine ihtiyacınız vardır.

  Hedef Navigasyon programı dahilinde alacağınız eğitim, denize çıkmadan önce seyir planlamasının nasıl yapılacağını, yolunuz üzerindeki tehlikelerin tespitini, deniz haritalarını, dünya koordinat sistemini, mevkii koymayı, rota çizmeyi, doğal ve yapay sapmaları, kerteriz pusulasını kullanmayı ve akıntı rotası çizmeyi öğrenmenizi sağlayacaktır.

  Program Süresi: 4 saat
  Teorik Eğitim: Programın tamamı teorik eğitimden oluşmaktadır.;

 • Hedef Gece - Gece Seyri Programı

  Hedef Tekne – Yelkenli Yatçılık Eğitimini tamamlayan katılımcılar ve gece seyrinin keyfini bizzat yaşarken denizcilik konusunda bilgi ve becerilerini bir üst seviyeye taşımak isteyenler için oldukça önemli, tamamlayıcı bir eğitim programıdır.

  Gece seyrinde ihtiyacınız olacak tüm bilgileri hava karardıktan sonra yapılan eğitim seyrinde öğrenebileceksiniz. Ayrıca gece seyrine hazırlık, seyir esnasında alınacak güvenlik tedbirleri ve gece seyrinde navigasyon bilgisinin uygulanması gibi hava karardıktan sonra da yelken keyfinize devam edebilmeniz için bu programdan faydalanabilirsiniz.

  Program Süresi: 8 Saat – Gece Pratik
  Program Tekneleri: Bavaria 38 Cruiser
  Program Hedefi: Gece seyrinin püf noktaları ve gece navigasyon;

 • Hedef Açıkdeniz - 2 Tam Gün Denizde Seyir Programı

  Hedef Tekne – Yelkenli Yatçılık Eğitimini bitiren ve bu doğrultuda tecrübelerini arttırmak isteyen katılımcılarla birlikte, tam bir yelkenli teknede yaşamı tatmak isteyenler için de ideal bir programdır. Program iki gün sürmektedir. Bu İki günlük süre içinde pratik ve teorik olarak eğitim yapılmaktadır.

  Teknede yaşamın farkını, hayatınıza katacağı özel olma hissiyle birlikte tüm inceliklerini ve önemli noktalarını bizzat yaşayarak öğreneceğiniz bu eğitimde, sizin güçlü olduğunuz ve güçlendirmeniz gereken noktalar belirlenmektedir. Programın geri kalan bölümlerinde güçlendirmeniz gereken noktaları tespit ederek nasıl geliştirebileceğinizi ve bir yardımcı olmadan kendi teknenizle birlikte ekibinizi nasıl idare edebileceğinizi öğrenmeniz sağlanır.

  Bu eğitim programının en önemli noktalarından bir tanesi olan navigasyon bilgisini kullanarak uzun seyirler yapabilecek, bu tür seyirleri kolaylıkla ve konforla kat edebilmeyi öğreneceksiniz.

  Program Süresi: 2 Tam Gün – Teknede Pratik ve Teorik
  Program Tekneleri: Bavaria 38 Cruiser
  Program Hedefi: Açık denizde güvenlik ve navigasyon ile uzun seyirler gerçekleştirmek;

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  Kaçırılmayacak Ocak Ayı İndirimi!

    Bu indirimlerden faydalanmak ve satın almak için…

  ADAYA YELKEN SEYRİ

  Soğuk kış günlerinde yelkenden uzak kalma! 12 Ocak…

 • Etkinlik Takvimi

Heyecan, adrenalin ve biraz da korku yaşamak isterseniz ve doğaya karşı kendi vücudunuzu ne kadar dayanıklı olduğunu anlamak istiyorsanız yarışın. İki yarışımızda da adrenalin üst seviyedeydi. Sağanaklarda teknenin gidebileceği en üst sınırlarda götürmek ve bunu Hedef Yelken ekibinin yetenekli dümencileri Levent Abi ve Yiğit ile yapmak süper!
Mustafa Başar 36, Yönetici