0
Kurumsal Yelken Programları
Kurumsal Yelken Programları
Kurumsal Yelken Programları
Kurumsal Yelken Programları

Kurumsal Yelken Programları

1.300 TL
- +

HEDEF GEZİ YELKENCİLİĞİ

Temel Yelken programımızın ilk ayağı 6,5 m.’lik sade yapılı teknelerimizde verilmektedir. Bu kolay kullanımlı ve hızlı tepki veren özel tekneler rüzgâr ve yelken ilişkisini deneyerek öğrenebilmeniz için en ideal ve eğlenceli araçlardır. Kalamış Koyu’nun güzel manzarası eşliğinde alacağınız program sonunda, rüzgâr etkisini yelkenle güce çevirmeyi ve teknenizi istediğiniz yönde ilerletebilmeyi öğrenecek, deniz ile ilk sohbeti gerçekleştirmiş olacaksınız. İkinci ayağında ise kaptanlığın ilk adımlarını atıyor olacaksınız. Teknede güvenlik ekipmanlarını kullanabilmek, güverte, kabin, motor, elektrik aksam gibi temel bölümleri tanımak, beklenmeyen durumlara çözüm bulabilmek için büyük önem taşır. Koy dışında keyifle yelken yapabilmek için marinaya yanaşıp, pontondan ayrılabilmek, demir atıp - alabilmek, tüm ekibin ihtiyaç duyacağı becerilerdir.

Bu programda kaptanlığa giden yolun ilk adımı olan mürettebat becerileri kazandırılır. Temel prensipler, navigasyon, seyir planlaması ve denizde çatışmayı önleme tüzüğü teorik program de anlatıldıktan sonra, pratik programlarla da pekiştirilir. Temel yatçılık programının ardından ileri yatçılık programına geçebilir, yatlarımızı eğitmen eşliğinde kiralayabilir, gece seyri ve açık deniz programlarına da katılabilirsiniz.

HEDEF YARIŞ YELKENCİLİĞİ

Temel Yelken programımız 6,5 m.’lik sade yapılı teknelerimizde verilmektedir. Bu kolay kullanımlı ve hızlı tepki veren özel tekneler rüzgâr ve yelken ilişkisini deneyerek öğrenebilmeniz için en ideal ve eğlenceli araçlardır. Kalamış Koyu’nun güzel manzarası eşliğinde alacağınız program sonunda, rüzgâr etkisini yelkenle güce çevirmeyi ve teknenizi istediğiniz yönde ilerletebilmeyi öğrenecek, deniz ile ilk sohbeti gerçekleştirmiş olacaksınız.

Temel seviye yelkencilik bilgisine sahip olduktan sonra yat yarışçılığına başlamanın ilk adımı, balon yelken öğrenmektir

Bu programda balon yelkenle tanışacak ve balon gönderini donatacaksınız. Az rüzgârla bile, yüksek performansa sahip olabilmek için yelkenlerinizi trim edecek, kavança atarak yönünüzü değiştireceksiniz. Vinç kullanırken kaslarınızı çalıştıracak, kilitler ile halatlara yol verecek, balonu indirirken dolmasını önleyeceksiniz. “Önce güvenlik” ilkemiz doğrultusunda hiç kullanmanıza gerek olmayacağını umduğumuz “denize adam düştü” manevrasını da göreceksiniz.

Teknede pozisyonlar ve görevler ofisten daha heyecanlı ve bir yarış ekibinde uyumu yakalamak öncelikli. HEDEF BALON eğitiminde görev paylaşımını öğrenecek ve Hedef Yelken yarış ekibine giden yolda bir adım daha ilerleyeceksiniz.

Ek Bilgiler

Kullanılacak Tekne
Gorbon 6.5 & Yat Tipi Yelkenli

Taksit Seçenekleri

Garanti, Yapı Kredi, Halk Bankası ve QNB kredi kartlarına vade farksız 6 taksit imkanı.