Lise Yelken Eğitimleri

Genç öğrencilerin yelken branşında yer alarak, bugün köklü kurum yöneticilerinin de katıldığı, liderlik ve takım yönetim kabiliyetlerini geliştirdiği bilinen, yelken sporu ile amacımız öğrencilerimizin öz güven kazanabilmelerini sağlamaktır. Ayrıca yelken sporu ile öğrencilerimizin motivasyonu arttırılarak eğitimlerinde daha başarılı olmaları hedefleniyor.

Gittikçe artan liseler arası yarışlar, öğrencilerin yelken yapmanın yanı sıra, mücadele ruhunu geliştirebilmelerini sağlarken, birlikte çalışmanın ve takım olmanın da değerini öğrenebilmelerini sağlıyor.

Sadece liselerle sınırlı kalmayan yelken aktiviteleri sayesinde, öğrencilik hayatlarının geri kalanında da devam ettirebilecekleri birer hobi sahibi oluyorlar.

Liseler arası aktiviteler için tıklayınız.

 • Temel Yelken Eğitimi

  Hedef Rüzgar Temel Yelken eğitim programı, yelkene ilk defa başlayacak herkes için uygundur.

  Tümüyle pratik eğitimden oluşan bu program sayesinde her öğrenci, rüzgarı yelken aracılığıyla kontrol ederek, tekneyi bir noktadan diğer bir noktaya götürecek yeterliliğe ve beceriye sahip olacaktır.

  Program Teknesi: Gorbon 6.5m
  Program Hedefi: Rüzgar ve yelkeni kullanarak bir noktadan diğer bir noktaya ulaşmak;

 • İleri Yelken Eğitimi

  Temel Yelken eğitimini bitiren katılımcıların devam edebildiği bu program, yelken yarışlarına hazırlanmak ve katılmak isteyenler için oldukça idealdir.

  Bu programla birlikte katılımcılar, balon yelkenin her tür kullanım detaylarına hakim olacak, balon yelkenin ayarlanmasından, balon yelkenle dümen tutma ve teknede güvenlik konularına kadar detaylı olarak bilgi ve tecrübe sahibi olacaktır.

  İleri Yelken Eğitim programı aynı zamanda, Yarış Eğitimine hazır olmak için de ideal bir ileri seviye yelken eğitimidir.

  Program Tekneleri: Gorbon 6.5m;

 • Yarış Eğitimi

  İleri Yelken Eğitimini tamamlayan katılımcılar, Hedef Yarış eğitimi ile yarışlara aktif olarak katılmaya hazır hale gelirler. Böylece kurulacak Üniversite Yelken Takımının her bireyi teknede alacağı bir görevde uzmanlaşarak, takım ruhunu yarışlarda daha başarılı bir şekilde yansıtabilecektir.

  Program Tekneleri: Corby 29 Yarış Teknesi;

 • Yat ve Kaptanlık Eğitimi

  Hedef Rüzgar Temel Yelken Eğitimini bitiren katılımcıların devam edebildiği bu program sayesinde, yatçılıkla tanışabileceğiniz ve denizde yaşamla ilgili tecrübe kazanabileceğiniz en uygun devam eğitimidir.

  Tamamen pratik eğitimden oluşur ve tüm eğitim boyunca yelkenli bir yatta yapmanız gereken her şeyi en doğru teknikle pratik yaparak öğrenirsiniz.

  Bu programla birlikte, marinadan ayrılmak, yanaşmak ve bağlanmak dışında, doğru demir atma tekniklerini, navigasyon becerisini geliştirmeyi, teknede güvenliği sağlamayı ve yelken becerilerinizi geliştirmeyi öğreneceksiniz.

  Ayrıca ‘denize adam düştü’ manevrasını uygulamalı olarak öğrenerek bu gibi acil durumlara da hazırlıklı hale geleceksiniz.

  Yat ve Kaptanlık Eğitimi sonrasında, tümüyle bir tekneye hakim olacak ve yönetebilecek hale geleceksiniz.;

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  Kaçırılmayacak Ocak Ayı İndirimi!

    Bu indirimlerden faydalanmak ve satın almak için…

  ADAYA YELKEN SEYRİ

  Soğuk kış günlerinde yelkenden uzak kalma! 12 Ocak…

 • Etkinlik Takvimi

Yarış tutkudur, tutku heyecandır. Bu heyecanı Hedef Yelken ve ekibiyle paylaşmak ayrı bir duygudur. Herkesin yaşaması dileğiyle...
Yağmur Deniz Kasapoğlu 22, Beykent Üniversitesi Öğrencisi