Üniversite Yelken Yarışları

Hedef Yelken, kuruluşundan itibaren uyguladığı üniversite yelkenciliğine dayalı projeleriyle, kuruluş mottolarından biri olan ‘Yelken Üniversiteli Gençliktir’ misyonunu devam ettiriyor. İstanbul’da ki birçok üniversite yelken kulübünün gerek kuruluşunda, gerekse gelişiminde önemli rol oynamıştır.

Hedef Yelken’in bu alandaki en önemli uygulamalarından bir tanesi ise Üniversiteler Arası Yarıştır. 10 adet eş tekneye kadar gerçekleştirilen bu yarışlar, gerek coğrafi gerekse şamandıra rotalı olarak gerçekleştirilebiliyor. Yarış öncesi ve sonrası gerçekleştirilen aktivitelerle birlikte amaç, tüm üniversitelerden yelken severlerin bir araya gelerek kaynaşmasını ve denizdeki rekabetçi ruhu karada da dostça paylaşmasını sağlamaktır.

Üniversite Yat Yarışları

Hedef Yelken olarak, beraber çalıştığımız kulüplerin yat yarışlarına katılabilmesi için destek vermekte ve üniversite yelken kulüplerine özel avantajlar sağlamaktayız.

Temel ve Balon eğitimlerinden sonra yelkene devam ederek yarış eğitimine katılan öğrenciler için Corby 29 teknesiyle, hafta içi ücretsiz antrenmanlar veren Hedef Yelken, farklı üniversitelerden yelkencileri kaynaştırmayı, eğitimlerde öğrenilenleri pratik ederek gençlerin yelken bilgi ve tecrübelerini arttırabilmelerini amaçlamaktadır. Hedef Yelken, beraber çalıştığı üniversite
kulüpleri ve okul takımları için, yurt dışında ve ülkemizde gerçekleştirilen Üniversiteler Arası Yelken yarışlarına destek vermektedir.

Üniversite Takım İçi Yarışları

Hedef Yelken, beraber çalıştığı okul kulüplerine her dönem sonunda 8 tekneye kadar eş teknelerle yarış düzenlemektedir. Yarış sabahı tüm kulüp üyeleri, Hedef Yelken Yüzen Ofis’te buluşarak, takımların oluşturulmasından sonra eğitmenlerimiz tarafından yarış brifingi almaktadır.

Hedef Yelken Yüzen Ofis denize çıkarılarak yarış parkuru oluşturulur. Yarış esnasında sıralarını bekleyen veya yarışı izlemeye gelenler, yüzen ofisin ev konforunda ortamı ile yarışı izlerken bir taraftan da arkadaşlarını destekleyebilmekteler.

Güvenlik botumuzdan yarış hakemliği yapılır ve yarış fotoğrafları çekilir. Yarış sonrası teknede sucuk ekmek partisi verilir ve ardından ödül töreniyle kulüp üyelerinin kaynaşması sağlanarak gün noktalanır.

 

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  Kaçırılmayacak Ocak Ayı İndirimi!

    Bu indirimlerden faydalanmak ve satın almak için…

  ADAYA YELKEN SEYRİ

  Soğuk kış günlerinde yelkenden uzak kalma! 12 Ocak…

 • Etkinlik Takvimi

Sizlere, yarış organizasyonunda bulunmaktan dolayı çok memnun olduğumu belirtmek isterim. Ayrıca sizleri daha önce tanımadığım ve şimdiye kadar İstanbul'da yelken yapmadığım için üzgünüm. Umarım bundan sonrasında sayenizde yelkenle olan bağım çok daha güçlenecek. İyi ki sizi tanıdım, iyi ki varsınız. Çok çok teşekkürler.
Seval Altan 49, Diş Hekimi