Üniversite Yelken Eğitimleri

Üniversiteler ve üniversite gençliği arasında gittikçe yaygınlaşan yelken sporu, takım ruhunu ve sosyal paylaşımı arttırırken, diğer bir yandan her yıl daha da artan üniversiteler arası yarışlardaki rekabetin büyümesine ve mücadele ruhunun gelişmesine katkı sağlıyor.

Üniversiteler arası yarışlar ve aktiviteler için tıklayınız.

Bu çerçevede, standart haline gelmiş eğitimlerimiz 4 aşamadan oluşur;

 • Temel Yelken Eğitimi

  Hedef Rüzgar – Temel Yelken eğitim programı, yelkene ilk defa başlayacak herkes için uygundur.
  Tümüyle pratik eğitimden oluşan bu program sayesinde her öğrenci, rüzgarı yelken aracılığıyla kontrol ederek, tekneyi bir noktadan diğer bir noktaya götürecek yeterliliğe ve beceriye sahip olacaktır.

  Program Teknesi: Gorbon 6.5m
  Program Hedefi: Rüzgar ve yelkeni kullanarak bir noktadan diğer bir noktaya ulaşmak;

 • İleri Yelken Eğitimi

  Temel Yelken eğitimini bitiren katılımcıların devam edebildiği bu program, yelken yarışlarına hazırlanmak ve katılmak isteyenler için oldukça idealdir.
  Bu programla birlikte katılımcılar, balon yelkenin her tür kullanım detaylarına hakim olacak, balon yelkenin ayarlanmasından, balon yelkenle dümen tutma ve teknede güvenlik konularına kadar detaylı olarak bilgi ve tecrübe sahibi olacaktır.

  İleri Yelken Eğitim programı aynı zamanda, Yarış Eğitimine hazır olmak için de ideal bir ileri seviye yelken eğitimidir.

  Program Tekneleri: Gorbon 6.5m;

 • Yarış Eğitimi

  İleri Yelken Eğitimini tamamlayabilen katılımcılar, Hedef Yarış eğitimi ile yarışlara aktif olarak katılmaya hazır hale gelirler. Böylece kurulacak Üniversite Yelken Takımının her bireyi teknede alacağı bir görevde uzmanlaşarak, takım çalışmasını ve takım ruhunu yarışlarda daha başarılı bir şekilde yansıtabilecektir.

  Program Tekneleri: First 8 Yarış Teknesi;

 • Yat ve Kaptanlık Eğitimi

  Hedef Rüzgar Temel Yelken Eğitimini bitiren katılımcıların devam edebildiği bu program sayesinde, yatçılıkla tanışabileceğiniz ve denizde yaşamla ilgili tecrübe kazanabileceğiniz en uygun devam eğitimidir.

  Tamamen pratik eğitimden oluşur ve tüm eğitim boyunca yelkenli bir yatta yapmanız gereken her şeyi en doğru teknikle pratik yaparak öğrenirsiniz.

  Bu programla birlikte, marinadan ayrılmak, yanaşmak ve bağlanmak dışında, doğru demir atma tekniklerini, navigasyon becerisini geliştirmeyi, teknede güvenliği sağlamayı ve yelken becerilerinizi geliştirmeyi öğreneceksiniz.

  Ayrıca ‘denize adam düştü’ manevrasını uygulamalı olarak öğrenerek bu gibi acil durumlara da hazırlıklı hale geleceksiniz. Yat ve Kaptanlık Eğitimi sonrasında, tümüyle bir tekneye hakim olacak ve yönetebilecek hale geleceksiniz.;

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  Kaçırılmayacak Ocak Ayı İndirimi!

    Bu indirimlerden faydalanmak ve satın almak için…

  ADAYA YELKEN SEYRİ

  Soğuk kış günlerinde yelkenden uzak kalma! 12 Ocak…

 • Etkinlik Takvimi

Yarış tutkudur, tutku heyecandır. Bu heyecanı Hedef Yelken ve ekibiyle paylaşmak ayrı bir duygudur. Herkesin yaşaması dileğiyle...
Yağmur Deniz Kasapoğlu 22, Beykent Üniversitesi Öğrencisi