Yelken Eğitimi

HEDEF MERHABA – Yelkene Merhaba –
Bu 2 saatlik program yelken ve denizcilik hakkında fikir sahibi olmanızı sağlarken, sizlere rüzgar, tekneler, yelken donatma, basma, kullanma ve yatçılık kültürü hakkında temel bir bilgi verecektir.

HEDEF RÜZGAR – Temel Seviye Yelkencilik Programı –
Yelkene ilk defa başlayacak olan herkes için uygun bir eğitim programıdır. 12 saatlik bu yelken eğitimi programının tamamı pratik eğitimden oluşur. 12 saatin sonunda her öğrenci rüzgarı yelken aracılığıyla kontrol ederek, tekneyi bir noktadan diğer bir noktaya götürebilecek yeterlilik ve beceriye sahip olmaktadır.

HEDEF BALON – İleri Seviye Yelkencilik Programı-
Temel Yelken Eğitim programını bitiren katılımcılar bu programa devam ederek kendilerini yarışlara hazırlayabilirler. Yelken yarışlarına hazırlanmak ve katılmak isteyenler için oldukça ideal olan bu programla birlikte, balon yelkenin tüm kullanım detaylarına hakim olacaksınız. Balon yelkenin ayarlanmasından, balon yelkenle dümen tutma ve teknede güvenlik konularına kadar tecrübe kazanacaksınız. Ayrıca yarış ekibi programına katılmak isteyenler için de Hedef Balon programı oldukça ideal bir ileri seviye yelken eğitimidir.

HEDEF YARIŞ –Yat Yarışları İçin Takım Oluşturma Programı-
Hedef Balon eğitimini tamamlayan kursiyerlerin yarış teknesine geçerek bir yarış ekibi
içerisindeki görevleri pratik etmeleri sağlanır. Bu eğitim programı ile birlikte tüm katılımcılar ilk olarak çeşitli görevlerde çalışarak tecrübesini arttırır.Daha sonra kendi
aralarında bir görev dağılımı yapılarak herkesin kendi pozisyonunda gelişmesi sağlanır.

HY YARIŞÇILIK PAKET PROGRAMI
Hafta sonları antrenmanlara çıkarak gerçek bir yarış ekibi olmanın deneyimini yaşayacaksınız.Ekip içindeki herkes tüm görevleri deneyecek ve eğitmenin yönlendirmesiyle ekipteki tüm bireyler kendilerine en uygun görevi edinecek.Yarış esnasında ihtiyacınız olan tüm manevralar,şamandıra dönüşleri ve güvenlik kuralları defalarca teorik ve pratik olarak tekrar edilerek hızlı ve hatasız yapılmaya çalışılacak.Ekip olmanın ve yardımlaşmanın keyfine vardıkça teknenin daha hızlı gittiğini ve yelkenden daha fazla keyif aldığınızı göreceksiniz.Sıra bu keyfi yarışlarda yaşamakta.

HEDEF TEKNE – Yatçılık Programı –
Temel Yelken Eğitimi Hedef Rüzgar programını bitiren katılımcıların devam edebildiği bu program 16 saatlik pratik eğitimden oluşmaktadır. Alacağınız pratik eğitimler sayesinde tüm eğitim süresi boyunca kendinize ait bir teknede yapmanız gereken her şeyi en doğru teknikle pratik yaparak öğrenebilirsiniz. Program içerisinde pratik eğitimin yanı sıra 2 saatlik teorik eğitimde bulunmaktadır. Teorik eğitim süresi içerisinde hocalarımıza sormak istediklerinizi sorabilir, bilgilerinizi soru cevap şeklinde konuşarak arttırabilirsiniz.

HEDEF GECE – Yatçılık Programı –
Hedef Tekne – Yelkenli Yatçılık Eğitimini tamamlayan katılımcılar ve gece seyrinin keyfini bizzat yaşarken denizcilik konusunda bilgi ve becerilerini bir üst seviyeye taşımak isteyenler için oldukça önemli, tamamlayıcı bir eğitim programıdır.

HEDEF AÇIKDENİZ – Yatçılık Programı –
Hedef Tekne – Yelkenli Yatçılık Eğitimini bitiren ve bu doğrultuda tecrübelerini arttırmak isteyen katılımcılarla birlikte, tam bir yelkenli teknede yaşamı tatmak isteyenler için de ideal bir programdır. Program iki gün sürmektedir. Bu İki günlük süre içinde pratik ve teorik olarak eğitim yapılmaktadır.

NAVİGASYON PROGRAMI
Kaptanlığını yaptığınız teknenin,deniz üzerinde bir noktadan başka bir noktaya güvenli bir şekilde seyir yapabilmesi için iyi bir navigasyon bilgisine ihtiyacınız vardır.Bu paket dahilinde alacağınız eğitimle denize çıkmadan önce seyir planlamasının nasıl yapılacağını,yolunuz üzerindeki tehlikelerin tespitini,deniz haritalarını,dünya koordinat sistemini,mevkii koymayı,rota çizmeyi,doğal ve yapay sapmaları,kerteriz pusulasını kullanmayı ve akıntı rotası çizmeyi öğreneceksiniz.

ADB PROGRAMI
ADB, “Amatör Denizci Belgesi’nin kısaltmasıdır. Kişilerin denizde spor ve gezi amacıyla,tekne kullanabilmek için sahip olmaları gereken bir belgedir. Bu programda, Liman Başkanlığı tarafından hazırlanan sınav müfredatı işlenmektedir. Teorik eğitimin yanında 2’şer saatlik yelken ve yat ile tanışma program uygulanmaktadır.

KMT PROGRAMI
KMT, “Kısa Mesafe Telsiz”in kısaltmasıdır. Bu programda, denizde haberleşmenin nasıl başlatılacağını, sürdürülebileceğini ve bitirileceğini telsiz kullanarak öğreneceksiniz.

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  Kaçırılmayacak Ocak Ayı İndirimi!

    Bu indirimlerden faydalanmak ve satın almak için…

  ADAYA YELKEN SEYRİ

  Soğuk kış günlerinde yelkenden uzak kalma! 12 Ocak…

 • Etkinlik Takvimi

"Bu yaşta olur mu?" demedim ve uzun zamandır hayalim olan yelkenciliğe başlamaya karar verdim. Amacım şirket takımıyla yarışlara katılmaktı, ancak bunun için önce Temel Yelkencilik kursu almalıydım. Bu sayede Hedef Yelken ve değerli eğitmenleriyle tanışma fırsatım oldu. Kurs süresince ofisteki sıcak hava, eğitmenlerin kalitesi ve öğretme arzuları sayesinde anladım ki "Yelkencilik hedefinin adresi HEDEF YELKEN". Artık takımla birlikte antrenman ve yarışlardayım. Teşekkürler Hedef Yelken!
Cahit Taşbaş, 57, Pegasus, Kaptan