Yelken Okulu

Eğitim Politikamız

Garantili Eğitim
Yelken eğitimlerimiz arasında yer alan tüm yelken programlarımız “öğretme garantilidir”. Eğitimler bittikten sonra yapılan değerlendirme neticesinde eksiğiniz tespit edilirse, bir ay süreyle ücretsiz olarak tekrar yeni bir eğitim süreci oluşturuyoruz. Bu süreçte sizi tekrar denize çıkararak değerlendirme seyri için yeterli hale getireceğimizin garantisini veriyoruz.

Yelken okulu olarak amacımız, standart sistemimizde 60 saatlik yelken programı uygulamaktır. Program sonrasında yat yarışçılığına uygun yelkenciler yetiştirebilmek bizim için önemli bir hedeftir.

Randevu Sistemi
Randevu sistemimiz sayesinde sabit programlara bağlı kalmanız gerekmiyor. Haftanın 7 günü, sabah 9 başlama saati ile akşam havanın kararmasına kadar geçen sürede dilediğiniz saat dilimini seçebilir, denize çıkacağınız süreyi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Pratik Eğitim
Eğitimlerimiz arasında en çok önemsediğimiz pratik eğitimdir. Tüm yelken programlarımızda ilk derslerden itibaren yelkeni yerinde, yani denizde görerek uygulama yapılmasını sağlıyoruz. Bu şekilde öğrenmenin en temel eğitim olduğunu biliyoruz.

Eğitimlerimizin tamamı pratik eğitimden oluşuyor ancak dilediğiniz takdirde eğitmenlerimiz her dersten sonra sizlere yelken teoriği hakkında bilgi vermeye hazırdırlar.

Değişikliğe inanmak
Yaşadığımız çevreyi ve Türkiye’nin yelkencilikte yükselmesine katkıda bulunabileceğimize inancımız sonsuzdur. Hedef Yelken olarak, bu inanç ve bilinçle hareket ediyor ve geleceğe yönelik çalışmalar yapıyoruz.

Ekibimiz

Tüm eğitmenlerimiz TUYEP* Yelken öğreticisi sertifikasına sahiptirler.
*TUYEP NEDIR ?
TYF – ISAF isbirligi ile olusturulmus, Milli Egitim Bakanlıgı tarafından onaylı
Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programıdır.

Teknelerimiz

Eğitim Teknelerimiz: Gorbon 6,5m
Yarış Teknelerimiz: Platu 25, Corby 29, Beneteau First 35
Gezi Teknelerimiz: Sweden 50, Bavaria Cruiser 38
Özel Yapım Teknemiz: Yüzen Ofis
Güvenlik Botu: Nortstar 5.75m

Tesislerimiz

Hedef Yelken, Kalamış Fenerbahçe marinada konumlandırılmış Yüzen Ofis’i ile sizleri karşılıyor.

 • İngiltere Yat Yarışları

 • Duyurular / Haberler

  Kaçırılmayacak Ocak Ayı İndirimi!

    Bu indirimlerden faydalanmak ve satın almak için…

  ADAYA YELKEN SEYRİ

  Soğuk kış günlerinde yelkenden uzak kalma! 12 Ocak…

 • Etkinlik Takvimi

Yarış insanoğlunun ateşle değil, su ve rüzgarla imtihanıdır. Motor basamazsınız, doğa size ne veriyorsa onu kullanacaksınız ama tek olmaz bir ekip ile yapacaksınız bunu. 2011 senesinde Şef teknesi ile katıldığım iki yarış, benim için çok önemli ve öğreticiydi. Marmara Adası ve Güney Yarışı. Özellikle Marmara'dan ilk kez çıktığım Ege ile buluştuğum Güney Yarışı unutulmazdı. Yelken trimi, balon bas, balon indir, alt baskı - üst baskı, gönder, vinç kolu, kavança geliyor, rüzgar kaldı... Bir yandan güneş batarken diğer taraftan ayın doğduğu şırıl şırıl bir seyir yapmanın keyfi, Sakız Boğazı'na girmeden birden kesilen rüzgar ve sabaha kadar bir yere kıpırdayamamak, sonra yelkenleri dolduran rüzgarın keyfi bambaşka...
Serpil Yavaş 44, Yönetici