0

Tanışalım

Deniz pek çok uygarlığı doğurmuş, yelken ise büyütmüştür.
Yelken denizde var olmanın en keyifli yoludur.
Zaman zaman dayanıklılık gerektirir, mücadele anlamına gelir.
Bazen de sonsuz huzur verir, ayrıcalıklı hissettirir.

Hedef Yelken’in amacı denizle buluşmak isteyene yeni bir lisan öğretmek, daha çok insana dokunup, yelkenciliği kültür haline getirmektir.

“En uygun coğrafî konumda ve üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye; endüstrisi, ticareti ve sporu ile en ileri bir denizci ulus yetiştirmek yeteneğindedir. Bu yetenekten yararlanmasını bilmeliyiz” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığı ile ilerleyen Levent Özgen ve Yiğit Eroğlu, 2009 yılında Hedef Yelken’i 5 kişilik kadro ve 4 tekne ile kurmuşlardır. Bugün Efe Regay liderliğindeki kurumsal yönetim kadrosu, 30 kişilik ekibi ve 17 teknelik filosuyla Hedef Yelken Okulu, binlerce deniz sevdalısına yepyeni bir dünyanın kapılarını açmayı, denizde seyrin püf noktalarını hem teorik hem de pratik olarak öğretmeyi sürdürmektedir.

Yelken yarışlarında da öncü olan okul, baş antrenör Engin Özgen’in yönetimindeki yarış departmanı ve öğrencilerinden oluşan takımlarıyla her geçen gün başarılarına yenilerini eklemektedir.

Hedef Yelken ile yolları kesişenler, masmavi bir dünyada rüzgârla seyrin büyüsünü yakalarlar.

Neden Varız - Nereye Varacağız?

Pek çoğumuz için deniz keyif, özgürlük ve hatta ilham demektir. Ancak denizde seyir yapmak bilgi, beceri, olgunluk ve sorumluluk gerektirir. Doğaya saygı ve şartlara uyum ilk kuraldır.

Hedef Yelken’in misyonu, ülkemizde daha çok insanı vaatleri bitmeyen bu mavi dünya ile tanıştırmak, güvenle seyir yapılmasını sağlayabilmek, denizcilik kültürünün yaygınlaştırılmasına katkı verebilmektir.

Unutmamak gerekir ki denizler sadece su altı ekosisteminin değil, sürdürülebilir bir dünya için hepimizin korumakla yükümlü olduğumuz yuvamızdır. Bu yuvada mutlu ve güvende olabilmenin yolu ise onu daha iyi tanımaktan ve anlayabilmekten geçer.

Hedef Yelken deniz, tekne ve sizin aranızdaki tüm ilişkide hayatınızı kolaylaştırmayı ve güzelleştirmeyi önceliğine alan rehberiniz ve yol arkadaşınızdır.

Değerlerimiz

  • Doğaya saygılı,
  • Güvenliği önceliğine alan,
  • İhtiyaca göre program kurgulayan,
  • Bireysel ve kurumsal içerik sunabilen,
  • Yelkeni sadece öğreten değil hayatınızın vazgeçilmezi haline getirmeyi hedefleyen,
  • Referans kaynak ve rehber olarak konumlandırabileceğiniz,
  • Denizde seyirle ilgili tüm plânlamalarınızda danışabileceğiniz

dost bir yelken okulu olmak.