0

Gençlere Müjde! Yelken Sporunu Eğlenerek Öğrenmeye Hazır Mısınız?

Yelken sporuna erken yaşta başlayan gençler beceri ve birikimlerini hayatlarının pek çok farklı noktasında avantaja dönüştürebilme fırsatına sahip olarak öz güven kazanırlar. Biz de, gençlerin “hayat boyu öğrenme” yolculuklarına deniz ve rüzgarla gelen eğlenceyi de katarak "12 - 16" yaş grubuna özel temel seviye ve ileri seviye yelken eğitim günleri planladık. 

Ağustos ayında aşağıda planlanan tarih ve saatlerde Kalamış Koyu'nda, tecrübeli eğitmenlerimizle 6,5 m'lik eğitim teknesinde; 

  • Tekneyi tanımak, tekneyi donatmak,
  • Rüzgarı tanıyarak tekneyi durdurmak hızlandırmak,
  • Yelken basmak, indirmek,
  • Basit yelken trimi, yelkenleri rüzgarın geliş yönlerine göre kullanmak,
  • Balon yelkeni tanımak,
  • Balon ellemek,
  • Balon trimi,
  • Gönder donanımı ve göndersiz balon kullanmak gibi konuları işleyecekler.

Program Sonunda Hangi Seviyede Olunuyor? Gençler, tekneyi hedef noktasına götürüp, doğru manevralarla başlangıç noktasına döndürecek seviyede yelken bilgisine sahip olacaklar. Ek olarak,  yelken yarışlarında kullanılan balon yelkeni de kullanmayı öğrenerek ileri seviye yelken bilgisine sahip olarak teknelerini daha hızlı kullanmayı öğrenecekler.

Ayrıca, eğitimlerin sonunda sürpriz bir hediyemiz var! Yelken yarışlarının centilmence mücadele ruhunu geliştirdiğini, birlikte çalışma ve takım olma becerisini yükselttiği biliniyor. Biz de, "yarış bahane, eğlenmek şahane" düşüncesiyle tatlı mücadele keyfini eğlenceye dönüştürerek Kalamış Koyu'nda eğitim yaptığımız rotaya ufak bir yarış parkuru kuruyoruz. Planladığımız özel ve kontrollü rotada, eğitmenler eşliğinde dümeni gençlere bırakıyoruz ve Son 5,4,3,2,1 Start diyoruz. 😊 

Eğitim Tarihleri & Saatleri:
2 - 3 Ağustos    12:00-15:00
9 - 10 Ağustos  12:00-15:00
16 - 17 Ağustos 12:00-15:00
23 - 24 Ağustos 12:00-15:00

Gorbon Şampiyonası & Ödül Töreni: 25 Ağustos Perşembe günü, saat 11:00-16:00 arasında organize edilecek. 

Not: Birden fazla grup olması halinde gençler yaş aralıklarına göre gruplandırılacaktır.

Bu özel organizasyon hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, iletisim@hedefyelken.com adresine e-posta atabilir veya 0850 217 83 80 numaralı hattan ekiplerimize ulaşabilirsiniz.