0

Sert Hava Pratiği & Adrenalin Turu İçin Hazır Mısınız?

Kuvvetli esen rüzgarda yelkene ve tekneye hakim olmanın yolu bu havayı tecrübe etmekten geçer. Biz de, uygun havayı yakalamışken sizlere özel bir ek program hazırladık. 

Heyecanı seviyorum, fırtınayı merak ediyorum, bir de denizdeki adrenalinin tadına-tuzuna bakmak istiyorum diyorsanız "ikinci camadanı mı vuralım yoksa fırtına floğu mu basalım?" birlikte karar verelim. 


Neler Öğreneceğiz? Hava koşuluna göre tekne içinin ve güverte üstünün nasıl neta edilmesi gerektiğini, seyir halindeyken dümencinin dalgaları baş omuzluktan neden ve nasıl karşılaması gerektiğini, ekip üyelerinin yelkenleri trim etme inceliklerini, bağlanma halatı kullanımı gibi tüm detayları önem sırasına göre pratik edeceğiz. 

20 Aralık Pazartesi günü saat 13.00'da Fenerbahçe Marina'da halatları atıyoruz ve 17.00'da marinaya bağlanmış olarak günü tamamlıyoruz. 

Kimler Katılabilir? İster eğitim almış olun ister tekneye ilk defa adım atın, heyecanı yaşamak ya da deneyim kazanmak istiyorsanız fırtınada denize çıktığımız ve sert hava pratiği yaptığımız bu tura katılabilirsiniz.