0
HEDEF TEKNE - İleri Yelkenli Yatçılık Eğitimi
HEDEF TEKNE - İleri Yelkenli Yatçılık Eğitimi
HEDEF TEKNE - İleri Yelkenli Yatçılık Eğitimi
HEDEF TEKNE - İleri Yelkenli Yatçılık Eğitimi
HEDEF TEKNE - İleri Yelkenli Yatçılık Eğitimi

HEDEF TEKNE - İleri Yelkenli Yatçılık Eğitimi

15.000 TL
- +

Rekabet etmeden de denizin keyfini çıkartabilir, sevdikleriniz ile uzak diyarlara yelken açabilirsiniz… Temel Yelkenli Yatçılık eğitimini takip eden İleri Yelkenli Yatçılık Eğitimi ile kendi teknenizin veya kiraladığınız teknenin kaptanı olabilirsiniz. Amatör bir yat kaptanının seyir esnasında ihtiyaç duyacağı ileri düzey manevra ve yelken tekniklerini öğrenebilir, demirde güvenli bir gece geçirmek için gereken pratik ip uçlarına sahip olabilirsiniz. Gerektiğinde iskeleye bordalayarak mazot alabilir, denize düşen bir kişiye ya da cisme motor veya yelken ile yaklaşıp güvenle tekneye çekebilirsiniz. Güzel bir koyda zaman geçirmek istediğinizde, demir atıp koltuk halatıyla kıçtan kara bağlanabilirsiniz. Hem teorik hem de pratik eğitimlerin yer aldığı İleri Yelkenli Yatçılık Eğitimini tamamladıktan sonra yatlarımızı eğitmensiz kiralayabilir, Güneye Hazırlık Yelkenli Yatçılık Eğitimi ve Açık Deniz Yelkenli Yatçılık Eğitimimize katılabilirsiniz.

Tanıtım Videosu

Ek Bilgiler

Kullanılacak Tekne
Yat Tipi Yelkenli
Program Süresi
15 saat (4 x 3 saat pratik + 3 saat teorik)
Ne Öğreniliyor
  • İleri Yelken Trimi
  • Direğe Adam Basma
  • Bordalama
  • Denize Adam Düştü Manevrası
  • Demir Atarak Kıçtan Kara Olmak
  • Yelkenle Demir Atma – Alma
  • Mazot İskelesine Yanaşıp Yakıt Alma

Hangi Seviyeye Ulaşılıyor?

İleri Yelkenli Yatçılık Eğitimi ile amatör yat kaptanlarında bulunması beklenen tüm donanıma sahip olacaksınız. Sadece manevralar ya da yelken ile seyrin detayları konusunda hakimiyet kazanmayacak, aynı zamanda çıkabilecek ufak teknik aksaklıkların önlenmesine veya çözülmesine, farklı yanaşma ve demir atma tekniklerinin uygulanmasına dair pratikleri de kapsayan bir eğitim almış olacaksınız. 

Direk tepesinden motora kadar tekneyi ayrıntılı olarak tanıyacağınız bu program size tekne kaptanı olmanın haklı güvenini kazandıracak.

Taksit Seçenekleri

Garanti, Yapı Kredi, Halk Bankası, İş Bankası ve QNB kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı. Nakit ve Havale/EFT ile ödemelerde %10 indirim fırsatı.