0
Uzun Yol Deneyimleri

Uzun Yol Deneyimleri

Program ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Uzun bir yolun ilk provasını Kalamış’tan Bursa’nın sevimli kasabası Trilye’ye yelken açarak yapabilir, seyir becerilerinizi geliştireceğiniz 80 millik bu rotada tekne yaşantısına dair de fikir sahibi olabilirsiniz.

Tarihi evleri, taş sokakları ve birbirinden şirin butik otelleriyle sizi büyüleyecek olan Trilye’de lezzetli balık restoranlarını keşfedip, güneşi dostlarınızla batırabilirsiniz.

Ya da hedefi biraz uzatıp, rotayı Ege’ye çevirebilirsiniz ve toplam 300 mil olan bir hafta sürecek İstanbul - Bozcaada - İstanbul programımızı tercih edebilirsiniz. 

İlk gün Marmara’daki adaların en büyüğü olan Marmara Adası’nda geceyi geçirip, sabahın ilk ışıkları ile halatları çözer ve Çanakkale Boğazı’na giriş yapabilirsiniz. Şahit olacağınız güzelliği  kelimelere dökmek mümkün değil ancak gördüklerinize âşık olurken bir yandan da boğazda seyrin kurallarını öğrenebilirsiniz. Akşam biraz yorgun ve biraz tuzlu Bozcaada’ya ulaştığınızda güzel bir uyku çeker ve şaraba, peynire, muhteşem doğaya doyacağınız önünüzdeki iki gün için enerji toplayabilirsiniz.

Ada tatiliniz sonrası sabah erken saatlerde ayrılacağınız Bozcaada’dan üç saatlik seyirle Çanakkale’ye giriş yapar, Şehitler Abidesi’nde ve 1953 ‘ten beri serin suların altından uyuyan Dumlupınar Denizaltısı'nın battığı noktada tarihi iliklerinizde hissedebilirsiniz. Dönüşte ilk geceyi Şarköy’de geçirerek, ertesi akşam başlangıç noktası olan Fenerbahçe’ye dönebilirsiniz.

Denizi, tarihi, inanılmaz manzaraları, lezzetli Ege mezelerini ve daha nicelerini deneyimleyeceğimiz bu özel uzun yol seyrini sadece yazın değil, kışın da planlayabilirsiniz.