0
HEDEF BALON - Yarış Yelkenciliğine Başlangıç Eğitimi Hafta İçi (Bireysel Öğrenci)

HEDEF BALON - Yarış Yelkenciliğine Başlangıç Eğitimi Hafta İçi (Bireysel Öğrenci)

4.700 TL 4.200 TL
- +

Temel seviye yelkencilik bilgisine sahip olduktan sonra yat yarışçılığına başlamanın ilk adımı, balon yelken öğrenmektir

Bu programda balon yelkenle tanışacak ve balon gönderini donatacaksınız. Az rüzgârla bile, yüksek performansa sahip olabilmek için yelkenlerinizi trim edecek, kavança atarak yönünüzü değiştireceksiniz. Vinç kullanırken kaslarınızı çalıştıracak, kilitler ile halatlara yol verecek, balonu indirirken dolmasını önleyeceksiniz. “Önce güvenlik” ilkemiz doğrultusunda hiç kullanmanıza gerek olmayacağını umduğumuz “denize adam düştü” manevrasını da göreceksiniz.

Teknede pozisyonlar ve görevler ofisten daha heyecanlı ve bir yarış ekibinde uyumu yakalamak öncelikli. HEDEF BALON eğitiminde görev paylaşımını öğrenecek ve Hedef Yelken yarış ekibine giden yolda bir adım daha ilerleyeceksiniz.

Ek Bilgiler

Kullanılacak Tekne
Gorbon 6.5
Program Süresi
14 Saat (4x3 saat pratik + 2 saat teorik)
Ne Öğreniliyor
  • İleri Dümencilik
  • Balon Elleme
  • Balon Donatma
  • Gönder Donanımı
  • Balon Basmak - İndirmek
  • Balon Trimi
  • Göndersiz Balon Kullanmak
  • Manevralar (Kavança)

Hangi Seviyeye Ulaşılıyor?

Performansta büyük fark yaratacak, özellikle yarışırken teknenin vazgeçilmesi olacak balonun nasıl kullanılacağını öğrenecek, balon basma hazırlıklarının doğru yapılması durumunda sonucu ne kadar değiştireceğine tanık olacaksınız. Bir yarış teknesindeki temel görevleri ve görev dağılımını deneyimleyecek, uyumlu ve koordineli çalışan bir ekibin rüzgâr kadar önemli bir güç olabileceğini fark edeceksiniz. Bol pratik yaparak kolaylıkla kullanmaya başlayacağınız balon yelken, düşük havalarda sizi motorla seyir yapma zorunluluğundan kurtaracak.

Taksit Seçenekleri

Garanti, Yapı Kredi, Halk Bankası, İş Bankası ve QNB kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı. Nakit ve Havale/EFT ile ödemelerde %10 indirim fırsatı.