0
HEDEF RÜZGAR - Temel Yelkencilik Eğitimi
HEDEF RÜZGAR - Temel Yelkencilik Eğitimi

HEDEF RÜZGAR - Temel Yelkencilik Eğitimi

7.600 TL
- +
Bireysel Eğitimler Kampanya 31 Mayıs

Temel Yelkencilik Eğitimi

HEDEF RÜZGAR programı, daha önce hiç bilgi sahibi olmadığınız ve deneyimlemediğiniz yelkenle ilk tanışma için en keyifli ve konforlu seçenektir. Tüm dünyada standart olarak kullanılan temel yelken eğitimi içeriği uzman eğitmenlerimiz tarafından sizlere aktarılır. Çok önemli olduğunu bildiğimiz başlangıç seviyesi eğitimlerimiz keelboat ismi verilen 6,5 m.’lik sade yapılı teknelerimizde verilmektedir. Bu kolay kullanımlı ve hızlı tepki veren özel tekneler rüzgâr ve yelken ilişkisini deneyerek öğrenebilmeniz için en ideal ve eğlenceli araçlardır. Kalamış Koyu’nun güzel manzarası eşliğinde alacağınız eğitim sonunda, rüzgâr etkisini yelkenle güce çevirmeyi ve teknenizi istediğiniz yönde ilerletebilmeyi öğrenecek, deniz ile ilk sohbeti gerçekleştirmiş olacaksınız.

Yelkenle hiç tanışmadıysanız, bu ilk buluşmayı sakın kaçırmayın!

Tanıtım Videosu

Ek Bilgiler

Kullanılacak Tekne
Gorbon 6.5
Program Süresi
15 Saat (3x4 saat pratik + 3 saat teorik)
Ne Öğreniliyor
  • Tekneyi Donatmak
  • Rüzgârı Tanımak
  • Tekneyi Durdurmak & Hızlandırmak
  • Basit Yelken Trimi
  • Orsa- Pupa-Apaz Seyirleri
  • Manevralar (Tramola – Kavança)
  • Rotaya Göre Yelken Trimleri

Hangi Seviyeye Ulaşılıyor?

Yelkenciliğe ilk adım olan bu programda tekneyi hedef noktanıza götürüp, doğru manevralarla başlangıç noktanıza döndürecek seviyede yelken bilgisine sahip olacaksınız. Her dümen hareketinizin yelkenler üzerinde yarattığı etkiyi gözlemleyecek, en yüksek performans ile rotada kalabilmek için gereken yelken ayarlarını öğreneceksiniz. Doğru trimi doğru zamanda yapabilmek ve uyumla beraber hareket edebilmek için dümenci ve ekip arasındaki iletişimin ne denli önemli olduğunu fark edeceksiniz.

Taksit Seçenekleri

Garanti, Yapı Kredi, Halk Bankası ve QNB kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı. Nakit ve Havale/EFT ile ödemelerde %10 indirim fırsatı.