0
HEDEF TEKNE - İleri Yelkenli Yatçılık Eğitimi & Güneye Hazırlık Yelkenli Yatçılık Eğitimi

HEDEF TEKNE - İleri Yelkenli Yatçılık Eğitimi & Güneye Hazırlık Yelkenli Yatçılık Eğitimi

33.600 TL 26.900 TL
- +

Rekabet etmeden de denizin keyfini çıkartabilir, sevdikleriniz ile uzak diyarlara yelken açabilirsiniz… Temel Yelkenli Yatçılık eğitimini takip eden İleri Yelkenli Yatçılık eğitimi ile kendi teknenizin veya kiraladığınız teknenin kaptanı olabilirsiniz. Amatör bir yat kaptanının seyir esnasında ihtiyaç duyacağı ileri düzey manevra ve yelken tekniklerini öğrenebilir, demirde güvenli bir gece geçirmek için gereken pratik ipuçlarına sahip olabilirsiniz. Gerektiğinde iskeleye bordalayarak mazot alabilir, denize düşen bir kişiye ya da cisme motor veya yelken ile yaklaşıp güvenle tekneye çekebilirsiniz. Güzel bir koyda zaman geçirmek istediğinizde, demir atıp koltuk halatıyla kıçtan kara bağlanabilirsiniz. 

Kendi kaptanlığınızda tüm öğrendiklerinizi pekiştirecek ve güneyde tekne kullanmaya hazır olmanıza yardım edecek olan bu eğitim, tüm öğrendiklerinizi uzman gözetiminde bir arada kullanabilmenizi destekliyor.

Tebrik ederiz, artık tamamen hazırsınız. Pruvanız neta, rüzgarınız kolayına olsun…

Ek Bilgiler

Kullanılacak Tekne
Yat Tipi Yelkenli
Program Süresi
16 saat (3 x 4 saat pratik + 4 saat teorik) & 1 tam gün konaklamalı
Ne Öğreniliyor
 • İleri Yelken Trimi
 • Direğe Adam Basma
 • Bordalama
 • Denize Adam Düştü Manevrası
 • Demir Atarak Kıçtan Kara Olmak
 • Demir Atıp Koyda Konaklama
 • Yelkenle Demir Atma – Alma
 • Mazot İskelesine Yanaşıp Yakıt Alma
 • Teknede Konaklama
 • Bot Kullanımı
 • Tekne Kiralama Prosedürleri Evrak vb.

Hangi Seviyeye Ulaşılıyor?

Bu eğitimle amatör yat kaptanlarında bulunması beklenen tüm donanıma sahip olacaksınız. Sadece manevralar ya da yelken ile seyrin detayları konusunda hakimiyet kazanmayacak, aynı zamanda çıkabilecek ufak teknik aksaklıkların önlenmesine veya çözülmesine, farklı yanaşma ve demir atma tekniklerinin uygulanmasına dair pratikleri de kapsayan bir eğitim almış olacaksınız.

Direk tepesinden motora kadar tekneyi ayrıntılı olarak tanıyacağınız bu program size tekne kaptanı olmanın haklı güvenini kazandıracak.

Çoğumuzun hayali güneyde tekne kiralamak biliyoruz ve kiralık teknede geçireceğiniz 24 saati size özel bir eğitim ile birebir deneyimletiyoruz.

Güneyde sıkça yapacağınız gibi demir atıp kıçtan koltuk halatıyla bağlanma manevrasını İstanbul’daki adalarda öğrenip, koyda demirliyken keyifli bir gece geçireceksiniz. Tekne kullanım becerinizi ve dümen hakimiyetinizi geliştirmek dışında tekne yaşamının püf noktalarını da yaşayarak göreceksiniz. Denize çıkacağınız ekibe her şart altında liderlik edebilmek konusunda pratik kazanacaksınız. 

Taksit Seçenekleri

Garanti, Yapı Kredi, Halk Bankası, İş Bankası ve QNB kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı. Nakit ve Havale/EFT ile ödemelerde %10 indirim fırsatı.